Ekologie


Ztenčujeme obal!

Běžně se v našem odvětví používají 100 - 120 µm folie.
Naše technologie nám však umožňuje používat obaly o síle 62 µm. Zdá se to zanedbatelné? Při naší výrobě více než
5 mil. ks ročně, tak omezíme produkci plastů o několik tun!


!

Naše obaly jsou recyklovatelné. Prosíme Vás tedy, abyste dbali na jejich vytřídění. Děkujeme!

Záleží nám na přírodě

Neustále hledáme cesty, jak snižovat ekologickou zátěž při produkci. Nebráníme se environmentálním výzvám související s udržitelným rozvojem naší společnosti. Například balení substrátů do jiných materiálů, než plastových folií. Ačkoliv bychom rádi využívali jiné obalové materiály, než plastové folie, jak se při našich pokusech ukázalo, tak rašelina, hnojiva, komposty a další příměsi likvidují ostatní materiály, jako je papír či biologicky rozložitelné PLA dříve, než se produkty dostanou k zákazníkům. Prozatím jsme tedy nuceni stále využívat LD – PE folie. Avšak pracujeme na tom alespoň tak, že snižujeme celkovou plastovou stopu našich produktů.


Stretch folie používaná pro obalování palet má maximální možnou průtažnost, aby se při zachované ochraně palet mohlo používat méně plastové folie. UV stabilita pak chrání naše produkty na paletě před povětrnostními vlivy a my tak zamezovali plýtvání při likvidaci znehodnocených obalů. V těchto materiálech spolupracujeme s chráněnými dílnami a pomáháme tak zaměstnávat hendikepované občany.

Černá krycí folie, kterou znáte z horní části našich palet, je z 80 % z recyklovaných materiálů a stejně tak vyžadujeme co nejmenší sílu - 60 µm.